Fusing szkła

Dekoracyjne szkło topione we Wrocławiu – Oferta: Fusing
pan-szklarz.pl
Szklarz Wrocław

Szkło fusing

Oferujemy Państwu innowacyjny produkt jakim jest szkło fusingowe. Zajmujemy się obróbką szkła oraz wykonujemy zlecenia dostosowane do wymogów budowlanych oraz oczekiwań klienta. W skład naszej oferty wchodzi również montaż zamówionego u nas produktu szklanego. Klienci otrzymują gwarancję na wszelkiego rodzaju zamówione u nas szkło. Fusing jest nowoczesną technologią, która umożliwia nam wykonywanie niepowtarzalnych projektów i produktów szklanych. Zadzwoń lub napisz do nas a my dokonamy szczegółowej wyceny Twojego zamówienia.

pan-szklarz.pl

Pan Szklarz – znany specjalista od fusing szkła

Jesteśmy firmą szklarską działającą ponad 30 lat na rynku szklarskim. Siedziba naszej firmy znajduje się we Wrocławiu, ale chętnie współpracujemy z klientami z całej Polski. Do stałej grupy naszych klientów zamawiających szkło fusingowe należą:

 • firmy remontowe oraz budowlane,
 • architekci,
 • projektanci,
 • właściciele hoteli oraz biurowców,
 • klienci indywidualni.

Wieloletnie doświadczenie oraz szeroki wachlarz produktów oraz świadczonych usług przyczyniły się do tego, że jesteśmy rozpoznawalnym szklarzem nie tylko na terenie Dolnego Śląska. Jesteśmy ciągle rozwijającą się firmą, której zależy na poszerzaniu zakresu usług. W naszej ofercie znajduje się między innymi szkło fusingowe.

Co to jest FUSING?

Fusing – topienie szkła polegające na łączeniu ze sobą, pod wpływem wysokiej temperatury, kilku elementów szkła. Szkło wytwarzane metodą fusingu może być barwione, wyginane oraz kształtowane tworząc efekt płaskorzeźby o dowolnym kształcie.

Fusing jest nowoczesną metoda wykorzystania szkła przy dekoracji wnętrz. Metodą fusingu możemy wykonać np.:

pan-szklarz.pl

Efekty fusingu

Fusing pozwala na wykonywania wyrobów wykorzystujących również efekt przenikania kolorowego światła, jak w witrażach. Obróbka szkła na gorąco pozwala na otrzymywanie wyrobów szklanych o różnorodnej, głęboko rzeźbionej fakturze, a przenikanie barw kolorowych szkieł przypomina dzieła awangardowego malarstwa.

pan-szklarz.pl

Cechy charakterystyczne, które wyróżnia fusing szkła

Szkło fusingowe jest stosunkowo łatwe do obróbki. Może być cięte, rozłamywane, łączone i formowane w różne kształty, aby tworzyć unikalne wzory i kompozycje. Fusing szkła najczęściej odbywa się w temperaturze 1400°C – 1600°C, dlatego więc szkło fusingowe cechuje się niższą temperaturą topnienia od innych rodzajów szkła. W procesie artystycznego formowania szkło może być połączone ze sobą lub z innymi elementami, takimi jak druty metalowe lub elementy dekoracyjne. Po ogrzaniu do odpowiedniej temperatury powstaje plastyczne szkło. Fusing sprawia więc, że można tworzyć nowoczesne szklane kompozycje. Różnorodność w zakresie dostępnych rodzajów szkła umożliwia nam realizacje wszelkich designerskich projektów.

Artystyczne szkło - fusing jakie daje możliwości?

Nasi szklarze pasjonują się różnymi możliwościami aranżacyjnymi jakie daje szkło. Fusing to technika wytwarzania szkła, która pozwala na wielorakie zastosowanie tego materiału. Do naszych produktów, które powstają przez fusing szkła zaliczają się:

 • Okna i drzwi. Szkło fusingowe wprowadza do pomieszczeń naturalne światło. Niestandardowe wzory oraz kształty oraz unikalne projekty sprawiają, że nasze produkty można dostosować do wielu stylów wnętrzarskich.
 • Ściany działowe. Klienci z całej Polski wybierają szklane panele do tworzenia przeszkleń w ścianach działowych. Ściany działowe ze szkła oddzielają różne strefy w pomieszczeniach, zachowując jednocześnie poczucie przestrzeni i dostarczając prywatności.
 • Kabiny prysznicowe. Szkło fusingowe jest odporne na działanie wilgoci, co jest istotne w przypadku kabin prysznicowych, gdzie występuje duża ilość pary wodnej i wilgoci. Nasz zakład szklarski oferuje szkło w różnych kolorach i wzorach, co pozwala zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających klientów.
 • Panele ścienne. Nowoczesną, praktyczną dekoracją jest szklany panel ścienny. Dzięki technologii jaką jest fusing szkła dostarczamy klientom prawdziwe działa sztuki, które jednocześnie są funkcjonalnym materiałem stosowanym w mieszkaniach, biurach oraz budynkach użyteczności publicznej.
 • Blaty i stoły. Szkło fusingowe może być używane do tworzenia niezwykle trwałych i estetycznych blatów kuchennych, stołów czy lad sklepowych. Dopasowujemy wygląd i wzór szkła do konkretnego projektu oraz upodobań klienta.
 • Mozaiki: Szkło fusingowe wykorzystywane jest do tworzenia mozaik na podłogach, ścianach lub na innych powierzchniach. Mozaiki te mogą być dostosowane do konkretnej kolorystyki i stylu wnętrza.

Szkło fusingowe Wrocław

Na rynku dostępnych jest wiele firm szklarskich. Oferty szkła fusingowego we Wrocławiu są bardzo zróżnicowane cenowo i jakościowo. Dlaczego warto więc wybrać nasz zakład szklarski? Analizując dolnośląski rynek okazuje się, że konkurencyjne ceny naszych produktów i świadczonych usług szklarskich idą w parze z ich wysoką jakością i precyzją wykonania na każdym etapie zlecenia. Szeroki wybór rodzaju szkła, szybka realizacja zamówienia oraz zapewniona gwarancja to kolejny atut, który sprawia, że marka Pan Szklarz jest tak rozpoznawalna wśród wrocławskich szklarzy.

Coraz bardziej powiększające się zaplecze maszynowe oraz solidność i rzetelność szklarzy umożliwiają nam realizację wielu zleceń dla klientów z Wrocławia, Dolnego Śląska oraz całego kraju. Skontaktuj się z nami a dokonamy precyzyjnego pomiaru oraz wyceny zamówienia.

 

 

pan-szklarz.pl
Zobacz nasze realizacje